Kupno nieruchomości na Cyprze w 2023 r.

5.4.2023

Turecka Republika Cypru Północnego to nowa gorąca destynacja Morza Śródziemnego!

Kupno nieruchomości na Cyprze w 2023 r.

Kupno nieruchomości na Cyprze w 2023 roku

Cypr Północny jest nową gorącą destynacją Morza Śródziemnego! Kupujący ze wszystkich części Europy, Wielkiej Brytanii i Bliskiego Wschodu ustawiają się w kolejce, aby kupić wille lub apartamenty na Cyprze Północnym. Ale dlaczego tak się dzieje?

Klimat i czyste morze.

Dogodny transport i pobyt

.

Na Cyprze znajdują się dwa główne lotniska: lotnisko w Larnace na południu i lotnisko w Ercan (Lefkosa) na północy. Na południu znajduje się również mniejsze lotnisko w Pafos. Każdy podróżujący z europejskim paszportem ma swobodny dostęp przez lotnisko w Larnace, które oferuje loty na cały świat. Prawie każdy obywatel świata posiadający paszport może wjechać lub przebywać na Cyprze Północnym bez konieczności posiadania wcześniejszej wizy. Nie tylko to, prawie wszystkie narodowości mogą kupić nieruchomość na Cyprze Północnym! Po uzyskaniu adresu można ubiegać się o pozwolenie na pobyt na Cyprze Północnym, które może być odnawiane co roku, jeśli udowodni się stabilność finansową i nie cierpi się na żadną zakaźną lub poważną chorobę.

.

Kultura i historia

>

Północny Cypr oferuje unikalną mieszankę historii, wspaniałej kuchni, tureckiej kultury i festiwali. Znajdziesz tu tradycyjne rzemiosło i inne lokalne festiwale oraz bogatą historię starożytnych zamków, grobowców i zabytków sięgających tysięcy lat wstecz, w tym greckich świątyń, rzymskich miast, perskich pałaców, zamków krzyżowców i wielu innych! To właśnie ta kultura, historia i klimat sprawiają, że pierwsi odwiedzający mają wrażenie, że zakochali się w tym miejscu. Ta wyjątkowa atmosfera sprawia, że wiele osób zainteresowanych nieruchomościami na Cyprze Północnym kupuje swój własny mały kawałek raju i wraca do swojego nowego domu na Cyprze Północnym rok po roku.

Piękna przyroda

Wiele kompleksów willi i apartamentów na Cyprze Północnym ma szybko rosnące Góry Besparmak jako tło, nachylone w dół do północnych plaż przybrzeżnych. Inwestorzy nieruchomości na Cyprze Północnym mają do wyboru nieruchomości miejskie z łatwym dostępem do uroczych portów i życia nocnego, restauracji, kasyn i jachtów, lub nieruchomości nadmorskie lub górskie w wioskach lub na wsi otoczonej polami i gajami oliwnymi. Nawet wiele miejskich nieruchomości na Cyprze Północnym ma widoki na góry. Piękne dziewicze krajobrazy nigdy nie są daleko dla właścicieli nieruchomości na Cyprze Północnym, czy wybierzesz północne, wschodnie czy zachodnie wybrzeże jako preferowaną lokalizację. Popularne wschodnie wybrzeże w pobliżu Famagusty i dziewiczego, bardziej zacisznego półwyspu Karpaz oferuje długie odcinki piaszczystych plaż na Cyprze Północnym, podczas gdy mniej rozwinięte wybrzeże zachodnie jest świetne dla fanów sportów wodnych dzięki korzystnym wiatrom po tej stronie Cypru. Niezależnie od tego, jakie środowisko lubisz, znajdziesz je na Cyprze Północnym!

Edukacja i zdrowie

>

To także wyspa studentów. Największy uniwersytet znajduje się w Famaguście. Są tu także amerykańskie uniwersytety i wiele najlepszych szpitali. Tysiące pacjentów z problemami zdrowotnymi odwiedza Cypr każdego roku, gdyż tutejsza służba zdrowia jest na wysokim poziomie.

>

Wysokiemu zainteresowaniu nieruchomościami na Cyprze pomaga miejscowa ludność, która jest bardzo miła. Miejscowi nie zamykają nawet swoich samochodów i domów na klucz. Jest to jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie. Świetne jest tu również powietrze, gdyż na Cyprze nie ma ciężkiego przemysłu.