Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Gruzji

15.6.2023

Gruzja to piękny kraj położony na Kaukazie Południowym i obmywany przez wody Morza Czarnego.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Gruzji

Gruzja to piękny kraj położony na południowym Kaukazie i obmywany przez wody Morza Czarnego. Gruzja graniczy z Armenią, Azerbejdżanem, Turcją i Rosją. Jest to kraj zaniedbany, ale ma ogromny potencjał.

Kraj przeszedł niezwykły rozwój polityczny i gospodarczy i poczynił ogromne postępy w ciągu ostatnich 20 lat. Dzięki rozsądnemu zarządzaniu gospodarczemu, PKB na mieszkańca zbliżył się do poziomu Unii Europejskiej Konwergencja z UE jest ważną częścią polityki wewnętrznej i zagranicznej Gruzji.

Gruziński rynek nieruchomości doświadczył w ostatnich latach znacznego boomu. Strategiczne położenie kraju, bogate dziedzictwo kulturowe i polityka przyjazna inwestycjom przyciągają coraz większą liczbę nabywców krajowych i zagranicznych. Gruzja oferuje różnorodne opcje nieruchomości dostosowane do różnych preferencji i budżetów. Gospodarka kraju jest napędzana przez stabilne środowisko polityczne, liberalną gospodarkę i dobrze rozwiniętą infrastrukturę transportową. Wszystkie te czynniki sprawiają, że kraj ten jest atrakcyjnym miejscem dla zagranicznych inwestorów.

Popularne miasto Batumi, położone na wybrzeżu Morza Czarnego, również odnotowało znaczny wzrost na rynku nieruchomości. Batumi stało się popularnym miejscem dla domów wakacyjnych i wynajmu długoterminowego, dzięki spektakularnym widokom na morze, tętniącemu życiem nocnemu i rozwijającej się infrastrukturze.

Kraj ma ciepłe lata i stosunkowo łagodne zimy. Obszary przybrzeżne, w tym region Morza Czarnego, mają klimat subtropikalny z gorącymi latami i łagodnymi zimami, co czyni go idealnym miejscem na wakacje nad morzem. Jest to idealne miejsce dla miłośników słońca i plaży. Morze Czarne oferuje orzeźwiające kąpiele nawet latem, kiedy temperatura wody waha się od 21 do 26 stopni.

W samym 2022 r. kraj ten odwiedziło 5,5 mln zagranicznych podróżników, co znacząco przyczyniło się do wzrostu turystyki i wynajmu nieruchomości. Przed pandemią Gruzja doświadczyła dynamicznego wzrostu liczby zagranicznych turystów. W 2010 r. kraj odwiedziło zaledwie 2 mln zagranicznych gości, ale w 2019 r. liczba odwiedzających osiągnęła rekordowy poziom 9,4 mln.