Nowa marina dla jachtów w Albanii

21.8.2023

Durrës Yachts & Marina może być największą przystanią dla luksusowych jachtów na Morzu Śródziemnym.

Nowa marina dla jachtów w Albanii

Durrës Yachts & Marina ma stać się największą mariną dla superjachtów w basenie Morza Śródziemnego!

Durrës Yachts & Marina może być największą mariną dla luksusowych jachtów na Morzu Śródziemnym i zostanie zbudowana w albańskim mieście Durrës. Durrës Yachts & Marina ma na nowo zdefiniować luksusowy styl życia i pomieścić jedne z największych jachtów w światowej flocie.

Za projektem stoi prywatna firma inwestycyjna i deweloperska Eagle Hills z siedzibą w Abu Zabi. Mohamed Alabbar, prezes firmy, powiedział: "Ten projekt reprezentuje szczyt luksusowego życia, przynosząc jednocześnie ogromne nowe inwestycje, infrastrukturę i długoterminowe możliwości rozwoju w Albanii."

Oprócz rozległego portu jachtowego w Albanii, Eagle Hills ma do zaoferowania wiele innych inwestycji.

Oprócz rozległego portu, rozwój ma obejmować 12 000 luksusowych domów portowych, unikalne koncepcje handlowe i gastronomiczne, parki i otwarte przestrzenie, luksusowe hotele, światowej klasy kluby zdrowia i spa, ekskluzywne kluby plażowe i portowe oraz terminal dla międzynarodowych statków wycieczkowych, pierwszy tego rodzaju na wybrzeżu Albanii.

Miasto Durrës znajduje się 34 km od stolicy Albanii, Tirany, a jego historia sięga 627 r. p.n.e.. Jest już domem dla największego portu w Albanii, a budowa portu odbywa się w mieście, które nie jest obce podróżom morskim. Projekt połączy fascynującą historię Durrës z sektorem luksusowym, aby stworzyć kultową nadmorską destynację dla żeglarzy.

Durrës Yachts and Marina ma być jednym z najbardziej ekologicznych nowych miast na świecie. Jest to wynikiem starannego planowania urbanistycznego i zarządzania, obejmującego zielone praktyki, zielone przestrzenie i inteligentne technologie, które zmniejszają zanieczyszczenie powietrza i emisję dwutlenku węgla, poprawiają jakość powietrza i chronią zasoby naturalne. Ponadto infrastruktura w ramach rozwoju będzie obejmować zarządzanie energią, wodą i ruchem.

W 2020 r. albański rząd przyjął ambitną strategię transportu morskiego, która obejmuje solidny plan inwestycyjny mający na celu konsolidację i poprawę infrastruktury portowej w całym kraju. Nasza strategia przewiduje przeniesienie ruchu towarowego z obszarów miejskich i przekształcenie portu miejskiego w luksusowy port dla statków wycieczkowych i wysokiej klasy usług turystycznych. Poprzez przebudowę istniejącego portu i budowę nowych obiektów w Porto Romano, tworzymy dwa porty pod jednym zarządem portowym, zgodnie z najlepszymi praktykami w zakresie rozwoju portów w północnej i zachodniej Europie.