Które miejsca są popularne wśród zagranicznych nabywców?

1.12.2023

W ostatnich latach Albania stała się coraz bardziej popularna wśród zagranicznych nabywców nieruchomości.

Które miejsca są popularne wśród zagranicznych nabywców?

Ten mały, ale zróżnicowany kraj z pięknym klimatem, bogatą historią i przystępnymi cenami nieruchomości oferuje interesujące możliwości inwestycyjne. W tym artykule omówimy niektóre z najpopularniejszych lokalizacji w Albanii dla zagranicznych nabywców, którzy chcą inwestować na tym szybko rozwijającym się rynku.

Nadmorska riwiera Albanii:

Najsłynniejsze miejsca w Albanii obfitują w Riwierę Nadmorską, która rozciąga się wzdłuż Morza Jońskiego i słynie z dziewiczych plaż, krystalicznie czystej wody i uroczych nadmorskich miasteczek. Miejsca takie jak Ksamil, Himara i Dhermi stały się popularnymi miejscami docelowymi dla zagranicznych nabywców nieruchomości. Niezależnie od tego, czy szukasz willi przy plaży, czy przytulnego apartamentu z widokiem na morze, Riwiera Albańska oferuje różnorodne opcje nieruchomości.

Miasto Durrës

Miasto Durrës znajduje się 34 km od stolicy Albanii, Tirany, a jego historia sięga 627 r. p.n.e.. Jest już domem dla największego portu w Albanii, a nowa marina dla superjachtów jest w trakcie budowy. Projekt ten połączy fascynującą historię Durrës z sektorem luksusowym, tworząc kultową nadmorską destynację dla żeglarzy.

Historyczne miasta: Gjirokastër i Berat:

Gjirokastër i Berat to urocze miejsca dla tych, którzy potrafią docenić historię i architekturę. Dzięki dobrze zachowanym domom w stylu osmańskim, brukowanym uliczkom i unikalnemu połączeniu historii i nowoczesności, miasta te są popularne wśród zagranicznych poszukiwaczy nieruchomości. Inwestycja w tradycyjny kamienny dom lub odnowioną willę może zapewnić wyjątkowe i autentyczne doświadczenie.

Vlorë, brama na południe:

Vlorë to kwitnące nadmorskie miasto o dużym potencjale dla zagranicznych inwestorów. Dzięki strategicznej lokalizacji i bliskości Riwiery oraz parków narodowych, staje się coraz bardziej popularnym celem dla nabywców nieruchomości. Rozwijająca się infrastruktura i dostępność udogodnień sprawiają, że miasto jest cenną okazją inwestycyjną.

Wyłaniające się kierunki turystyczne:

Nowa popularność Albanii spowodowała pojawienie się nowych hotspotów turystycznych, a inwestorzy szukający dobrej okazji powinni mieć na oku takie obszary jak Saranda, Shengjin i Velipojë. Miejsca te oferują niedrogie nieruchomości i potencjał znacznych zwrotów, ponieważ turystyka tam rośnie i będzie rosła.