Proces zakupu w Chorwacji

Jako pierwsi Przedstawiamy Państwu możliwość zakupu nieruchomości za granicą! Jesteśmy czeską firmą s.r.o. i gwarantujemy wynik transakcji oraz każdą wydaną przez Państwa złotówkę. Mimo, że sprzedajemy w kilku krajach, zawsze wykonujemy swoją pracę w 100%. Kierownik sprzedaży osobiście zajmuje się procesem sprzedaży w każdym kraju.

Jak wybrać, a następnie kupić nieruchomość, procedura:

  .
 1. .

  Napisz lub zadzwoń do nas, aby omówić swoje zamiary. Udzielimy profesjonalnej i uczciwej porady. Omówimy Twoje wymagania, parametry techniczne, takie jak wielkość, lokalizacja itp. i wspólnie wybierzemy Twoją wymarzoną nieruchomość.

 2. Możesz również sprawdzić naszą stronę internetową WWW.MOJENEMOVITOSTUMORE.CZ i wybrać nieruchomość z naszej oferty.

 3. Po uzgodnieniu możemy zorganizować inspekcję nieruchomości na miejscu, gdzie nasi eksperci upewnią się, że masz wystarczająco dużo czasu na wybór i podjęcie decyzji.

 4. Po wybraniu konkretnej nieruchomości możemy przygotować umowę rezerwacyjną (z wyprzedzeniem SOSB), a Ty uiszczasz opłatę rezerwacyjną, abyśmy mogli zarezerwować dla Ciebie wybraną nieruchomość. Opłata rezerwacyjna jest częścią ceny zakupu i wynosi około 10-15% ceny zakupu. Jest ona wpłacana na konto w Chorwacji.

 5. Ogłoszona cena jest bez prowizji agencji (3% + VAT) i bez obsługi prawnej w Chorwacji (1-2%).

 6. Następnie wydawane są niezbędne dokumenty (umowa kupna, pełnomocnictwo, umowa o świadczenie usług prawnych). Po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży, wpłacana jest pozostała część ceny zakupu.

 7. Następnie notariusz składa wniosek o rejestrację w rejestrze gruntów, a po zakończeniu rejestracji wysyłamy akt własności.

 8. .

.

Co zapłacę poza powyższymi opłatami?

 • Koszt przelewu i pełnej obsługi prawnej związanej z nabyciem własności wynosi od 1% do 2% ceny zakupu nieruchomości. Jeśli kupujący chce skorzystać z usług notariusza w zakresie usług depozytowych, notariuszowi należy uiścić oddzielną opłatę w wysokości do 1% kwoty depozytu.

Jaki będzie koszt eksploatacji nieruchomości?

  .
 • .

  Opłata za media i wodę wynosi około 100-200 € miesięcznie w sezonie (od 5 do 9 miesięcy) i 10-15 € miesięcznie poza sezonem.

 • Ubezpieczenie nieruchomości można zorganizować za pośrednictwem naszych partnerów.

 • Roczna opłata za utrzymanie w Chorwacji jest uiszczana indywidualnie w zależności od potrzeb i wymagań.

 • .
 • Roczny ustawowy podatek od nieruchomości wynosi do 2 € za m2 powierzchni użytkowej.

Co jeśli kupuję pustą nieruchomość lub nieruchomość, która wymaga remontu?" .

 • Zarekomendujemy profesjonalistę, jeśli nieruchomość wymaga naprawy lub umeblowania.

 

Jak będziemy dbać o funkcjonowanie nieruchomości po zakupie?

Jak będziemy dbać o funkcjonowanie nieruchomości po zakupie?

  .
 • Zadbamy o przeniesienie wody i energii elektrycznej na Twoje nazwisko.
 • Zgoda na ubezpieczenie nieruchomości wakacyjnej na życzenie.

Kto pomoże mi z moją wynajmowaną nieruchomością

 • Właściciele nieruchomości, którzy kupili za pośrednictwem naszego RK, mogą wystawić nieruchomość na naszej stronie internetowej ZA DARMO.

Słyszałem, że Mojenemovitostumore.cz ma gotowy portal dla klientów

 • Tak, to prawda. Cenimy każdego klienta, komunikujemy się długoterminowo i pomagamy w późniejszym zarządzaniu nieruchomościami. Nie jesteśmy firmą, która wabi do zakupu i na tym poprzestaje. Jako dowód i coś dodatkowego, stworzyliśmy PORTAL KLIENTA dla naszych klientów dostępny pod adresem klienti.mojenemovitostumore.cz, gdzie możesz zarządzać swoją nieruchomością - Portal Klienta jest dostępny dla Ciebie za darmo.

W jakich okolicznościach mogę wynajmować?

>

 • Będziesz musiał zapłacić zryczałtowany podatek w wysokości 80 € rocznie za każde wynajęte łóżko. Kategoryzacji można dokonać w urzędzie lokalnym w ciągu kilku minut. Jeśli nie masz pewności, chętnie pomożemy.