Duża działka budowlana o powierzchni 5657m2, w pobliżu miasta Balchik

Balčik, Bułgaria – ID 3996
102,000 €
Powierzchnia 5657 m2

Oferujemy piękną, dużą działkę budowlaną w pobliżu kompleksu Lighthouse Golf, położonego w pobliżu miasta Balchik, w pobliżu głównej drogi Kavarna - Varna. Działka budowlana ma piękne 5657 m2 i ma możliwość podłączenia do wody i prądu, znajdują się one w bliskiej odległości od działki.

Najbardziej wysunięty na północ ważny bułgarski kurort nadmorski Balchik jest bardzo ładnym kurortem nad szeroką zatoką. Zabudowa znajduje się na wzgórzach nad morzem i skupia się wokół trzech nałożonych na siebie placów połączonych główną pionową ulicą. Samo miasto i jego okolice są bardzo malownicze ze względu na wapienne klify i formacje skalne nad miastem. Balchik jest tańszym miejscem w porównaniu do pobliskiej Albeny i Złotych Piasków, ponieważ jest tu wielu tubylców. To normalne bułgarskie miasteczko, a nie kurort turystyczny. Nawet rzymski poeta Owidiusz zachwycał się jego pięknem i nazwał je Białym Miastem. Ta charakterystyka jest aktualna do dziś, dzięki wielu domom zbudowanym z białego kamienia i unikalnym "białym" skałom piaskowca, pomiędzy którymi położone jest miasto. Bałczik jest w niewielkim stopniu dotknięty międzynarodową turystyką i wciąż zachowuje atmosferę czarnomorskiego miasta portowego.

Bułgaria zaczyna też przyciągać golfistów. Jeszcze kilka lat temu nikt nie potraktowałby poważnie oferty gry w golfa w Bułgarii. Dziś jednak tak nie jest. Czołowi światowi inwestorzy i projektanci powołują do życia sport, który nie jest częścią bułgarskiej tradycji sportowej, a jednak ma potencjał, by stać się bardzo popularny. Obszar wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego w dziewiczym krajobrazie północno-wschodniej części kraju, w pobliżu miasta Balchik i granicy z Rumunią, jest prawie przeznaczony do stania się mekką dla golfistów. Inwestorzy wyczuli możliwości tej ziemi dla jej przyjemnych warunków klimatycznych, niesamowicie pięknego i zróżnicowanego krajobrazu, dobrych cen, morza i gór. W zasadzie idealna konstelacja. Chociaż kraj ten ma niewielką bazę graczy, mniej niż 400 graczy, i posiada jak na razie tylko kilka pól golfowych, te niskie liczby są równoważone przez jeszcze wyższą jakość.

Wszystkie kursy są wysokiej jakości, spełniają światowe standardy i mają odpowiednie zaplecze. Jeżeli dodamy do tego fakt, że w obecnych bułgarskich projektach golfowych biorą udział takie sławy jak Gary Player, Ian Woosnam, Jack Nicklaus, to Bułgaria stanie się jednym z ciekawych kierunków dla wszystkich golfistów. Na płaskowyżu o wysokości około 200 m n.p.m., nad zatoką utworzoną przez przylądki Kaliakra i Galata, znajdują się trzy wspaniałe 18-dołkowe pola - Lighthouse Golf Resort, BlackSeaRama Golf & Villas i Thracian Cliffs Resort. Dwa pozostałe pola zostały zaprojektowane przez Gary'ego Playera i oba robią swoje twórcze zasługi. Lighthouse to przyjemne pole o wysokim standardzie (PAR 71, długość 6,105m, min HCP 36), natomiast BlackSeaRama jest malownicze, z ciekawą filozofią dołków (PAR 72, długość 6,648m i limit HCP 28 dla mężczyzn i 36 dla kobiet). Jednak prawdziwą perłą wśród europejskich pól golfowych jest pole resortowe Thracian Cliffs. Graczy czekają tu niezapomniane wrażenia. Sam Gary Player powiedział, że jest to jego najlepsze pole, "Pebble Beach Europy" i że aspiruje do miana jednego z najpiękniejszych pól na świecie. W tym przypadku niezwykłe piękno jest również zrównoważone przez trudność, lub dla gracza, wyzwanie wszystkich wyzwań. Pola golfowe to także wysokiej jakości serwis, noclegi w bliskim sąsiedztwie, zazwyczaj bardzo dobra kuchnia i mnogość świetnych marek win.

Powierzchnia
5657 m2
Sklep
2 km
Lekarz
4 km
Kawiarnia
1 km
Restauracja
690 m
Bar
810 m
Szkoła/przedszkole
510 m

Podoba Ci się ta nieruchomość?

Skontaktuj się z nami

Zainteresowany tą nieruchomością, ale nadal nie jesteś pewien? Umów się z nami na spotkanie w naszym biurze, a wszystkie szczegóły omówimy z Tobą osobiście.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00